"Mama, Tata i Ja" - festyn rodzinny.

       Festyn rodzinny "Mama, Tata i JA" już za nami. Został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Chojnice. Było bardzo, bardzo gorąco - tego dnia padały rekordy temperatury ale nie przeszkodziło to dzieciom i ich rodzicom na udział w zabawach, konkursach i atrakcjach przygotowanych na ten dzień. Zarówno całe rodziny jak i same dzieci mogły brać udział w rywalizacji o nagrody które były przewidziane dla zawodników. Dzieciaki i rodzice mogli posilić się ciastem ufundowanym przez sponsorów, ochłodzić się zimnym napojem czy też poczęstować się słodkością :-) Dmuchany zamek - zjeżdżalnia cieszył się oczywiście największym powodzeniem i zjeżdżały z niego dzieci nierzadko w towarzystwie najczęściej taty... W czasie imprezy zaprezentowali się strażacy z OSP Kłodawa, którzy przedstawili pokaz ratownictwa drogowego z opisem słownym drucha Arkadiusza i wszyscy mogli tak naprawdę poznać trud pracy oraz to o ilu ważnych rzeczach trzeba pamiętać w czasie ratowania kogoś z wypadku komunikacyjnego. Pod koniec imprezy strażacy zafundowali świetną zabawę dzieciakom - możliwość polewania wodą z prawdziwego węża strażackiego. Na zdjęciach widać jaką frajdę sprawiło to dzieciom... 

Wiosenne sprzątanie.

        Wiosenny czyn społeczny mieszkańców Powałek już za nami, udało nam się posprzątać Park Dębowy oraz działkę rekreacyjną przy ulicy Osiedlowej. Park został uprzątnięty z liści, śmieci, rozpadającego się ogrodzenia placu zabaw itp. Jak dużo było pracy wiedzą oczywiście Ci co brali udział w czynie ale miarą może być również to że zostały wywiezione cztery pokaźnych rozmiarów przyczepy. Drugim zadaniem było przycięcie krzewów i drzew na działce przy Osiedlowej co również udało się zrobić dzięki osobom na które zawsze możemy liczyć i tak naprawdę podziękowac za wysiłek który nie był mały. Sobotnie sprzątanie parku to również okazja do skosztowania pysznej drożdżówki oraz na zakończenie uzupełnienie kalorii kiełbaską z grilla. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział no i zaprazszamy więcej mieszkańców do udziału w naszych czynach społecznych aby nasza wieś była piękniejsza...

Dzień Kobiet 2019.

          2 marca nasze Panie z Powałek, Kłodawy, Klosnowa i Zbenin spotkały się na zorganizowanym Dniu Kobiet. Przygotowanych było dla nich wiele atrakcji jak występ Kabaretu "Niezapominajki" z Lichnów, wspólne śpiewanie piosenek - "Karaoke" oraz tym razem poczęstunek "na ciepło i zimno" przygotowany przez Marimar. Wspólną zabawę można zobaczyć w naszej galerii.

Jarmark Wielkanocny 2019

    Tradycją już jest uczestnictwo naszego stowarzyszenia w Chojnickim Jarmarku Wielkanocnym. Jak co roku nasze panie przygotowały pyszne ciasta, baby, serniki, smalec, chleb, kiełbasę i pasztet oraz pyszny żurek który można było zjeść na ciepło zaraz przy naszym stoisku. Braliśmy też udział w konkurskie na potrawę wielkanocną której tematem była ryba i zdobyliśmy tym razem wyróżnienie. Wszystkim naszym kucharkom oraz paniom które cały dzień sprzedawały na naszym stoisku serdecznie dziękujemy.

Bal przebierańców 2019.

Bal 2019         20 stycznia nasze pociechy z trzech sołectw odwiedził Św. Mikołaj, przyniósł ze sobą dla wszystkich prezenty. Dzieciaki jak co roku były zachwycone, pomysłowe przebrania sprawiły że mielismy kilku superbohaterów, pszczółki, Maszę (z pluszowym niedźwiedziem), co najmniej kilka księżniczek i wiele, wiele innych postaci. Po przybyciu w oczekiwaniu na najważniejszego gościa wieczoru dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach co było widac po rumieńcach i wyczerpaniu tych bardziej aktywnych. Już za rok następny bal na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Przebrania i nie tylko można zobaczyć w galerii.